KNF: sześć podmiotów wpisanych na listę ostrzeżeń publicznych

  • PAP
opublikowano: 24-11-2021, 16:51

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała sześć podmiotów na listę ostrzeżeń publicznych - poinformowała w środowym komunikacie KNF.

Pierwszym z podmiotów wpisanych na listę jest SanaKo Service Ltd, posługujący się stroną finvestings.com/pl. Jak informuje KNF wobec tego podmiotu złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Zawiadomienie zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

KNF KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO, fot. Marek Wiśniewski
KNF KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO, fot. Marek Wiśniewski

Kolejne dwa podmioty wpisane na listę ostrzeżeń to Fidjus Bank, posługujący się stroną internetową www.fidjusbank.pl i Galafee Financial Bank, posługujący się stroną internetową www.galafee.com.

W przypadku tych podmiotów złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 2 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF). Zawiadomienie zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście, w Warszawie.

KNF informuje też, że na listę wpisano CERTO Kancelaria M. Janowicz – Stradomska i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Warszawie, LoanMe sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Ulgaoddlugu.pl sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w Warszawie.

W tym wypadku przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF) oraz z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych). Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane