KNF wznowiła postępowanie ws. prospektu Oriona

ISBNews
18-05-2015, 15:10

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wznowiła na wniosek Orion Investment postępowanie w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego spółki. Orion podtrzymuje, że chce przenieść się na rynek główny GPW z NewConnect w III kw. tego roku, z emisją 200 tys. szt. nowych akcji, podała spółka.

"Komisja Nadzoru Finansowego wznowiła na jego wniosek postępowanie w sprawie zatwierdzenia Prospektu Emisyjnego. Podjęta przez spółkę decyzja wynika z faktu podtrzymywania planów przeniesienia notowań jej akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. Zarząd Grupy Orion Investment S.A. będzie dążył do tego, aby debiut został przeprowadzony w III kw. br." - czytamy w komunikacie.

"KNF wznowił na nasz wniosek postępowanie zawieszone 2 lata temu. Decyzję o wznowieniu starań o zatwierdzenie prospektu podjęliśmy w oparciu o analizę sytuacji na rynku kapitałowym oraz perspektyw dla naszej grupy kapitałowej na najbliższe kilka lat. Mamy zamiar zaoferować inwestorom do 200 tys. akcji nowej emisji i docelowo przenieść notowania spółki z NewConnect na rynek regulowany GPW" - wyjaśnił prezes Tadeusz Marszalik, cytowany w komunikacie.

Spółka poinformowała także, że najbliższe ZWZ spółki, które odbędzie się 1 czerwca, podejmie decyzję w sprawie podziału zysku wypracowanego w 2014 r. Projekt uchwał zakłada przeznaczenie kwoty 2,619 mln zł na wypłatę dywidendy, która w przeliczeniu na jedną akcję wyniesie 2,42 zł.

"Dywidendę, zgodnie z dotychczasową polityką spółki, wypłacamy co roku i podział zysku za 2014 rok wpisuje się w tę regułę. Chcemy, aby grupa Orion postrzegana była jako spółka o przewidywalnej polityce dywidendowej. Przy obecnym kursie proponowana dywidenda daje stopę na poziomie ok. 4,5%, co zważywszy na dynamikę wyników grupy wydaje się być poziomem bardzo atrakcyjnym. Ponadto spółka na bieżąco prowadzi skup akcji własnych, które w naszej ocenie są niedowartościowane" - powiedział także Marszalik.

W lipcu 2012 r. spółka złożyła prospekt emisyjny do KNF, ale w kwietniu 2013 r. wystąpiła z wnioskiem o zawieszenie postępowania w sprawie jego zatwierdzenia.

Pod koniec lutego br. prezes Tadeusz Marszalik poinformował agencję ISBnews, że Orion Investment spodziewa się, iż przeniesienie na rynek główny GPW z NewConnect będzie możliwe jesienią br. Zmiana rynku notowań miała być poprzedzona nową emisją.

Grupa Orion Investment wypracowała w I kw. 2015 r. zysk netto w kwocie 1,042 mln zł przy przychodach na poziomie 4,158 mln zł.

Grupa Orion Investment S.A. to powiązane kapitałowo firmy deweloperskie z siedzibą w Krakowie. Orion Investment S.A. jest notowana na rynku NewConnect od lutego 2009 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KNF wznowiła postępowanie ws. prospektu Oriona