Kobiety biznesu o sobie

  • Marta Bellon
opublikowano: 22-05-2014, 00:00

60 proc. Tyle badanych kobiet obawia się ryzyka finansowego, związanego z własnym biznesem.

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet zapytała swoje członkinie i uczestniczki konferencji, zorganizowanej przez fundację w 2013 r. (wczoraj odbyła się jej kolejna, czwarta edycja) o potrzeby i obawy związane z prowadzeniem własnej działalności. W grupie tych pierwszych panie najczęściej wymieniały porady i inspiracje od osób, które z sukcesem prowadzą swoją działalność (wskazało je 69 proc. pań), 55 proc. kobiet przyznało, że potrzebuje partnerów biznesowych, 44 proc. — mentoringu, a 36 proc. — szkoleń motywujących do działania.

60 proc. pań obawia się ryzyka finansowego związanego z zarządzaniem własną firmą. Dla 49 proc. największym problemem jest niepewność, czy ich produkt znajdzie klientów, a dla 28 proc. — kwestie formalne związane z prowadzeniem działalności oraz to, czy starczy im sił, motywacji i pomysłów. 47 proc. kobiet, które wzięły udział w badaniu, prowadzi swój biznes lub realizuje własne projekty, a aż 71 proc. planuje założenie własnej działalności. 18 proc. już jest w trakcie jej zakładania. Wśród pań, które zarządzają własną firmą, prawiepołowa założyła ją w ciągu ostatnich trzech lat. Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to fundacja propagująca ideę przedsiębiorczości wśród pań i wspierająca rozwój prowadzonych przez nie firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu