Kobiety i mężczyźni płacą inaczej

opublikowano: 20-06-2018, 22:00

Każda płeć inaczej korzysta z karty kredytowej — wynika z badania naukowców z American University, Hood College oraz McDaniel College w Maryland (USA), o którym napisał portal MarketWatch.

Panie są mniej skłonne do płacenia plastikiem za drogie, luksusowe produkty i usługi niż panowie. Aż dwa razy więcej bezrobotnych kobiet w porównaniu z mężczyznami w tej samej sytuacji twierdzi, że zadłużanie się, żeby zapłacić za drogą zachciankę, to zły pomysł.

Zobacz więcej

Fot. Grzegorz Kawecki

Mimo to o 6 proc. więcej z nich jest gotowa zadłużyć się kartą kredytową, gdy chodzi o wydatki na pierwsze potrzeby życiowe.

— Każdy właściwie akceptuje używanie karty kredytowej, żeby wspomóc swoją konsumpcję — podkreśla Mary Eschelbach Hansen, profesor na uczelni American University.

Kobiety z reguły są jednak bardziej wrażliwe na kwestie finansowe, ponieważ zarabiają mniej. Dlatego mogą być bardziej skłonne do korzystania z kart kredytowych w trudnych czasach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu