Kolejka u dentysty? Kupuj akcje

[KMK]
opublikowano: 05-03-2012, 00:00

NIETYPOWE WSKAŹNIKI

Kelly Evans, reporterka amerykańskiego kanału CNBC, przedstawiła pomysł na nowy wyprzedzający indeks miary koniunktury — wskaźnik dentysty. Podczas niedawnej wizyty u swojego dentysty reporterka zauważyła o wiele większe kolejki niż zazwyczaj.

Wśród czekających przewagę stanowili nowi pacjenci. Kelly Evans wysunęła tezę, że większość pacjentów to nowo zatrudnieni.

Po odzyskaniu etatu i ubezpieczenia zdrowotnego zaczęli szturmować gabinety dentystyczne, by nadrobić zaległości z czasów przerwy w zawodowym życiorysie.

To zjawisko można próbować udowodnić ostatnimi danymi z amerykańskiego rynku pracy. W czwartek liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych po raz kolejny wyniosła 351 tys., czyli znacznie poniżej newralgicznych 400 tys. osób. Rynek uznaje to za punkt graniczny pomiędzy recesją a rozwojem gospodarki. Liczba nowych wniosków o zasiłek jest już najniższa od marca 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [KMK]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu