Kolejna sesja dla popytu

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ SA
opublikowano: 16-07-2014, 17:33

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesje zwyżek cen i wzrostu indeksu WIG20.

Średnia grupująca blue chipy zyskała 0,36 procent i zakończyła dzień na 2397 pkt. Jednak poprawny wynik sesji nie oddaje do końca przebiegu notowań. Handel podzielił się na dwie czytelne fazy, które w przybliżeniu pokrywają się z dwoma połówkami sesji. W pierwszej rynek szukał wyjścia nad 2400 pkt. a w drugiej musiał grać w kontekście sygnału, iż powyżej ważnej bariery popyt traci argumenty. W efekcie do 13:00 sesja miała czytelnie wzrostowy przebieg a w drugiej części już bliżej było do konsolidacji na poziomach oswojonych wcześniejszymi dniami tygodnia. W finale zamknięcie na 2397 pkt. oznacza, iż sesja skończyła się w granicach konsolidacji, której barierami są opór na 2400 pkt. i wsparcie na 2371 pkt. Tak długo, jak rynek z przekonaniem nie pokona dolnego ograniczenia kreślonej półki, aktualny będzie scenariusz, w którym konsolidacja jest przystankiem w ramach fali wzrostowej związanej z pokonaniem miesięcznego trendu spadkowego, obroną bardzo ważnej strefy 2300 pkt. i połamaniem 2350 pkt. oraz 2371 pkt. Nie można oczywiście zapominać, iż klucz do sukcesu byków leży jednak na rynkach zagranicznych, które dziś pomagały bykom i głównie dzięki presji wzrostowej niemieckiego DAX-a popyt zdołał naruszyć 2400 pkt. W bliskiej perspektywie patrząc to reakcje świata na sezon wyników kwartalnych w USA jawią się jako kluczowa zmienna, na bazie której rynek będzie budował scenariusze na kolejne kilkanaście sesji. Na dziś, co widać również po zachowaniu Wall Street i innych indeksów europejskich, sezon publikacji raportów kwartalnych w USA układa się dobrze dla byków. Spółki raportują lepiej od oczekiwań i z optymizmem patrzą na przyszłe dwa kwartały. To mieszanka, której potrzebował świat pogrążony w nastrojach korekcyjnych.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ SA

Polecane