Czytasz dzięki

Kolejna sesja dla popytu

Adam Stańczak, DM BOŚ
opublikowano: 24-06-2015, 17:18

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po neutralnych sesjach na Wall Street i w kontekście spokojnego handlu na rynkach europejskich.

Lokalnym kontekstem było neutralne położenie WIG20, który po poniedziałkowym wzroście i obronie psychologicznej i technicznej bariery 2300 pkt. ma sporo miejsca na handel bez konsekwencji technicznych. Ważną częścią stabilizacji notowań było oczekiwanie świata na doniesienia o wyniku negocjacji pomiędzy rządem greckim i jego wierzycielami. Skupienie uwagi na Grecji spowodowało, iż rynek ze spokojem przyjął słabszy od oczekiwań odczyt niemieckiego indeksu Ifo, który zwykle wzbudza sporo emocji. Równie spokojnie zostały potraktowane dane o dynamice PKB w USA. W tak zarysowanym układzie sił przebieg notowań zdominowała korelacja z rynkami bazowymi, która miała największy wpływ na WIG20. W finale, warszawskim bykom udało się ugrać więcej niż popytowi na innych parkietach i sesja zakończyła się zwyżką WIG20 o 0,3 procent. Skromny wzrost staje się przeciwwagą dla wczorajszego cofnięcia i powiększa zysk indeksu w bieżącym tygodniu do 2,2 procent. Jeśli taki wynik zostałby dowieziony do piątkowego zamknięcia, to indeks zanotuje najlepszy tydzień od połowy kwietnia. Jeśli na kolejnych dwóch sesjach uda się podnieść indeks o choćby 0,1 procent, to tydzień zakończy się największą zwyżką WIG20 od połowy marca. Ważniejsze jest jednak to, iż na wykresie tygodniowym pojawia się pierwsza biała świeca po sześciu czarnych. Czytelny sygnał kupna został wykreślony na dolnym ograniczeniu konsolidacji, która trwa od wielu miesięcy i faktycznie odpowiada za zamrożenie średniej pomiędzy 2500 i 2300 pkt. Inaczej rzecz ujmując rynek wysyła sygnał, iż gra od ściany do ściany konsolidacji pozostaje scenariuszem bazowym. Dlatego inwestorzy wykorzystują kolejne zejście do wsparcia do zakupów z założeniem powrotu indeksu na wyższe poziomy i wzrostów cen akcji w koszyku warszawskich blue chipów.
 

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Stańczak, DM BOŚ

Polecane