Kolejna wańka-wstańka na Wall Street

opublikowano: 07-02-2018, 22:07

Po wtorkowym gigantycznym falowaniu indeksów, również środowa sesja nie należała do spokojnych i stała pod znakiem wahania wskaźników. Jednak skala zmian w porównaniu z poprzednim dniem była już zdecydowanie bardziej ograniczona.

Wskaźniki, przynajmniej w przypadku S&P500 i Nasdaq przebijały się to w jedną, to w drugą stronę rynku przez poziom z wtorkowego zamknięcia. Zdecydowanie najlepiej radził sobie indeks największych blue chipów, który po słabszym początku jedynie trzy razy w dalszym ciągu sesji zbliżył się do czerwonych regionów (szkoda, że ten trzeci raz wypadł niestety na finiszu).

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Ale i on najlepszy okres sesji, z dziennym maksimum, notował  jeszcze przed połową dnia, kiedy to wzrostem mogło pochwalić się 10 z 11-tu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. Spośród nich największym wzięciem cieszyły się papiery przedstawicieli sektorów przemysłowego, finansowego i produktów konsumenckich.

Zdaniem analityków, obserwowane wahania na parkiecie są próbą stabilizacji cen po bardzo ostrej wyprzedaży. Uspokojeniu uległ towarzyszący temu gwałtowny wzrost zmienności, a podstawą do studzenia emocji jest silna gospodarka i przekonanie, że zyski spółek powinny nadal rosnąć.

Przy braku istotnych odczytów ze sfery makroekonomii, uwagą handlujących skupiała się przede wszystkim na doniesieniach ze spółek. 

W górę szedł m.in. kurs akcji Wynn Resort, znanego operatora kasyn. Papiery drożały momentami o ponad 8 proc.  Aprecjacja była zasługą informacji o rezygnacji z kierowania firmą przez Stevena Wynna, który zdecydował się na taki ruch po oskarżeniach o molestowanie. 

Niekwestionowaną gwiazdą środowej sesji został Snap, właściciel popularnego serwisu społecznościowego Snapchat. Walory spółki zyskiwały nawet powyżej 47 proc. w efekcie czego, po raz pierwszy od lipca udało się im przebić powyżej ceny z oferty IPO. Dodatkowo, był to największy dzienny wzrost w historii notowań tych walorów.To zasługa dobrych rezultatów, w tym wyższej niż oczekiwali analitycy liczby nowych użytkowników i przychodów.

W średniej przemysłowej Dow Jones szczególnie dobrze prezentowały się walory Boeinga.

Ostatecznie na finiszu sesji indeksom nie udało się wybronić wcześniejszych zdobyczy. DJ IA zniżkował o 0,08 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 tracił 0,50 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadął o 0,90 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy