Kolejne 190 lokali poprawi statystyki Mieszkania+

opublikowano: 24-03-2019, 22:00

PFR Nieruchomości, który realizuje program Mieszkanie+, ogłosił, że kolejna inwestycja szykuje się w Nakle nad Notecią.

W Nakle nad Notecią pod rządową flagą powstanie 190 mieszkań na wynajem, o średniej powierzchni 51 mkw.

— Decyzję o przystąpieniu do programu Mieszkanie+ w Nakle nad Notecią podjąłem z kilku powodów. Od lat nie buduje się tu mieszkań czynszowych, natomiast wiele rodzin mieszka w starych mieszkaniach, niespełniających obecnych standardów — komentuje Sławomir Napierała, burmistrz Nakła nad Notecią.

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie+ w Nakle nad Notecią będzie realizowana na działce w rejonie ul. Mroteckiej. Wstępna koncepcja zakłada wybudowanie czterech pięciokondygnacyjnych bloków. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to dopiero II kwartał 2020 r. Na razie nieznanesą stawki czynszu, jaki będzie oferowany przyszłym najemcom.

— Dostępne cenowo mieszkania pomogą zatrzymać młodych ludzi na miejscu i zapewnią kadrę pracowniczą dla firm i zakładów, między innymi tych, które powstają na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku. Natomiast młodym ludziom wdrożenie tego programu umożliwi w perspektywie, z pomocą gminy, dochodzenie do własności mieszkania — dodaje Sławomir Napierała.

Nakło nad Notecią to dopiero druga, po Toruniu, lokalizacja na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, która uzyskała decyzję inwestycyjną — wynika z informacji przekazanej przez PFR Nieruchomości. W Toruniu trwa projektowanie osiedla z 324 mieszkaniami przy ul. Okólnej.

„Obecnie PFR Nieruchomości analizuje projekty, w ramach których na terenie całego województwa może powstać ponad 1,5 tysiąca mieszkań” — dodaje rządowa spółka.

— Od roku, czyli od zakończenia pilotażu programu Mieszkanie+ nasz portfel inwestycyjny dynamicznie rośnie. Oznacza to, że jego rezultaty to już nie tylko pół tysiąca mieszkań oddanych najemcom i kolejny tysiąc w budowie, ale decyzje inwestycyjne dla następnych 30 tys. mieszkań. Co oznacza, że przystąpiliśmy już do prac projektowych oraz załatwiamy formalności administracyjne związane z budową — zaznacza Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

Dodał, że nie byłoby to możliwe „bez dobrej współpracy i zaangażowania samorządów, które są najważniejszymi partnerami rządu w realizacji tej ważniej społecznie misji”. Dotychczas w całej Polsce oddano do użytku jedynie 480 mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu — w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu najemcy mają się wprowadzić do kolejnych 364 lokali Gdyni i Wałbrzychu. W trakcie budowy jest 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. Blisko 7 tys. mieszkań jest dopiero projektowanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy