Kolejne centrum w stolicy

opublikowano: 12-06-2016, 22:00

GFT, spółka IT z Niemiec, trzecie w Polsce biuro otworzyła w Warszawie. Będzie 250 etatów.

Stolica ściągnęła kolejnego inwestora. Polski oddział GFT Technologies, notowanej we Frankfurcie spółki technologicznej obecnej w 12 krajach, zajmującej się IT i konsultingiem, będzie miał trzecie biuro nad Wisłą. W Warszawie zatrudnia już 40 osób, a docelowo będzie 250. Spółka ma też biura w Łodzi i Poznaniu, w których pracuje ponad 500 osób. W Polsce działa od 2007 r., a do końca 2014 r. była znana jako Rule Financial.

— Nasza organizacja obsługuje dziesięć największych banków inwestycyjnych. Rozpoczynając działalność, włożyliśmy wiele czasu i wysiłku w przekonanie klientów, że w Polsce można realizować nawet najbardziej zaawansowane prace związane z rozwojem oprogramowania dla branży finansowej oraz świadczyć specjalistyczne usługi konsultingowe. Dzisiaj klienci sami zabiegają o naszych specjalistów — mówi Piotr Kania, dyrektor zarządzający GFT Polska.

Firma szuka informatyków z około 3-letnim doświadczeniem, którzy posługują się językami programowania Java, JavaScript i .NET, oraz ekspertów zajmujących się zapewnieniem jakości oprogramowania (QA). Korzysta z niestandardowychmetod dotarcia do kandydatów i promowania marki, m.in. wspierając działalność grup technologicznych w obszarze dzielenia się wiedzą. Prowadzi także program, w ramach którego za polecenie pracownika można otrzymać nawet 8 tys. zł. Niedawno organizacja promowała polecanie pracowników na ulicach Warszawy, Łodzi i Poznania, oferując przechodniom świeżo parzoną kawę. Według KPMG, Polska jest najatrakcyjniejszą w Europie i drugą na świecie lokalizacją w sektorze outsourcingu wysoko wyspecjalizowanych usług IT. W ubiegłym roku firmyIT zatrudniały tu 140 tys. osób. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu