Kolejne kłopoty bitcoina

opublikowano: 29-01-2014, 00:00

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował, że aresztowano dwóch kierujących platformami, na których handluje się bitcoinami.

Do aresztu trafili Robert Faiella, znany jako BTCKing, oraz Charlie Shrem z BitInstant.com. Obaj zostali oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy. W obu przypadkach doszło do sprzedaży bitcoinów o wartości ponad 1 mln USD na rzecz użytkowników platformy online Silk Road, nazwanej „narkotykowym Amazonem”, na której większość wymienianych towarów jest nielegalna.

Portal został zamknięty w ubiegłym roku, a jego właściciel zatrzymany. Charlie Shrem jest jednym z założycieli i wiceprezesem BitInstant.com, jednej z największych platform wymiany bitcoinów w internecie. Wśród inwestorów tej platformy są bracia bliźniacy Tyler i Cameron Winklevossowie, o których zrobiło się głośno po tym, jak oskarżyli Marka Zuckerberga o kradzież ich pomysłu na Facebook.

To nie koniec kłopotów cyfrowej waluty. Bank centralny Rosji, gdzie bitcoin zaczyna być coraz bardziej popularny, uznał, że istnieje ogromne ryzyko spekulacyjne związane z tego typu pieniędzmi i kredytodawcy oraz firmy finansowe powinny trzymać się z daleka od wymiany wirtualnych walut na towary czy prawdziwe pieniądze.

Bank Rosji przypomniał, że wystawianie „substytutów pieniądza” jest zabronione w Federacji Rosyjskiej. Nic dziwnego, że notowania bitcoina przechodzą ciężkie chwile. Kurs na giełdzie Mt.Gox znów spadł poniżej 1000 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy