Kolejne spółki z licencją KNF

opublikowano: 15-10-2019, 22:00

Posypały się zgody nadzoru na świadczenie przez firmy usług wprowadzonych przez dyrektywę PSD2.

Przedwczoraj pisaliśmy, że wydawanie zezwoleń, które umożliwiają firmom świadczenie usług związanych z dostępem do otwartej bankowości, idzie nadzorowi powoli. Worek się jednak rozwiązał. Już we wtorkowe popołudnie Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o rozszerzeniu licencji dla dwóch krajowych instytucji płatniczych — Blue Media i PayU. W efekcie obie spółki mogą świadczyć usługi PIS (inicjowanie transakcji płatniczych) i AIS (dostęp do informacji o rachunku). Ponadto dwie kolejne spółki dostały zgodę na działanie w charakterze krajowych instytucji płatniczych. Jedna z nich to Zrzutka.pl, platforma oferująca tworzenie zbiórek internetowych na dowolny cel. Zgodę dostał też mElements, spółka należąca do mBanku, która jest odpowiedzialna za wprowadzanie na rynek rozwiązań wykorzystujących regulacje dyrektywy o usługach płatniczych (PDS2).

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu