Kolejne trzy obiekty w stolicy

Agnieszka Janas
opublikowano: 19-12-2006, 00:00

Amerykanie, zadowoleni z dotychczasowych wyników osiąganych w Polsce, zapowiadają następne inwestycje.

Notowana na nowojorskiej giełdzie spółka ProLogis, deweloper centrów logistyczno-magazynowych, potwierdziła plany budowy obiektu ProLogis Park Warsaw II na warszawskim Targówku.

Grunt to lokalizacja

Inwestycja powstaje na terenie dawnej zajezdni autobusowej. Zaletą projektu jest jego lokalizacja: 7 km od centrum miasta. Za działką biegną tory kolejowe, a za nimi znajdują się zabudowania fabryki samochodów na Żeraniu.

— Docelowa powierzchnia zespołu magazynów z powierzchnią biurową wyniesie 36 tys. mkw. w czterech budynkach. Planujemy rozpoczęcie budowy dwóch pierwszych hal w II kw. 2007 r. — informuje Marta Tęsiorowska, leasing & marketing analyst Central Europe ProLogis.

Z danych uzyskanych z urzędu naczelnego architekta miasta wynika, że deweloper ma decyzję o warunkach zabudowy, pozwalającą na taką inwestycję. W chwili obecnej zawieszone zostało, na wniosek ProLogis, postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę. Dlaczego?

— Realizujemy w Warszawie obiekt na zlecenie. Do tego dochodzi budowa 10 budynków o ponad 182 tys. mkw. w sześciu posiadanych przez nas centrach logistycznych. Na tych projektach skoncentrowaliśmy większość sił i środków. Nie występowaliśmy więc o pozwolenie na budowę na Targówku, aby nie utraciło ono ważności przed możliwą datą rozpoczęcia inwestycji — wyjaśnia Marta Tęsiorowska.

Przedstawicielka ProLogis niestety nie ujawnia ani nazwy klienta, ani szacunkowej wartości magazynów na Targówku.

Miejsce na towary

ProLogis nie zamierza poprzestać na realizacji magazynów tylko w tej dzielnicy.

— Plany na 2007 r. przewidują dalszą rozbudowę istniejących centrów oraz nowe parki logistyczne w regionie Warszawy. Oprócz wspomnianej już inwestycji będą to: ProLogis Park Warsaw III (25 tys. mkw. docelowej powierzchni magazynowej) oraz ProLogis Park Janki (84,5 tys. mkw. docelowej powierzchni magazynowej) — wylicza przedstawicielka dewelopera.

Niewątpliwie do dalszego inwestowania w kraju zachęcają inwestora wyniki osiągnięte w tym roku. Do 12 grudnia wynajął ponad 262,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Spółka rozpoczęła też budowę nowego parku logistycznego w Gdańsku oraz kolejnego we Wrocławiu. Ponadto otworzyła pierwszą fazę nowego centrum logistycznego w Chorzowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu