Kolejny rekord na Nasdaq

opublikowano: 16-05-2017, 22:07

Po bardzo obiecującym początku, stojącym pod znakiem nowych rekordów indeksów, kolejne godziny sesji na Wall Street przyniosły wzrost nerwowości i spadek w czerwone regiony, a następnie wahania w pobliżu poziomów z poniedziałkowego zamknięcia.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich dniach zdecydowanie lepiej od rynku spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki prezentował się segment firm z branży wysokich technologii.

Nasdaq
Zobacz więcej

Nasdaq fot. REUTERS_Shannon Stapleton_Forum

Ostatecznie na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA zniżkował symbolicznie o 0,01 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 spadał o 0,07 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,33 proc. ustanawiając drugi z rzędu rekord zamknięcia.

Oprócz danych makro i wyników finansowych spółek inwestorzy żyli spekulacjami odnośnie przekazywania poufnych informacji Rosjanom przez prezydenta Donalda Trumpa.

Strona podażowa najmocniej reprezentowana była przez walory taniejących spółek z segmentu opieki zdrowotnej i przemysłowego.

Z zaprezentowanych we wtorek danych makro należy wspomnieć o rozczarowującym odczycie dotyczącym liczby rozpoczętych budów domów (1172 tys. w ujęciu annualizowanym) i wydanych pozwoleń na budowę (1229 tys.) w kwietniu. W obu przypadkach były one słabsze niż oczekiwali ekonomiści. 

Pozytywnie zaskoczył natomiast odczyt dotyczący produkcji przemysłowej, która w kwietniu wzrosła o 1 proc. notując najwyższe tempo od lutego 2014 r. wobec prognozowanych 0,3 proc.

Spośród spółek szczególnie dobrze prezentował się Home Depot zyskujący po publikacji wyników za pierwszy kwartał.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy