Kolejny udany kwartał Huawei

Chiński producent sprzętu telekomunikacyjnego, koncern Huawei Technologies odnotował kolejny udany kwartał, donosi Reuters. W okresie lipiec-wrzesień 2015 r. firma dostarczyła aż o 63 proc. więcej smartfonów niż w analogicznym okresie minionego roku.

Szczególnie istotny jest fakt, że znaczący wzrost odnotowano w przypadku modeli telefonów z górnej półki cenowej. Tym samym firma staje się coraz poważniejszym konkurentem dla dotychczasowych liderów rynku smartfonów, Apple i Samsung Electronics. 

Smartfony Huawei
Zobacz więcej

Smartfony Huawei

Bloomberg

W kwartale zakończonym we wrześniu, firma z Shenzhen, będącą trzecim na świecie dostawcą smartfonów w ujęciu ilościowym wysłała do klientów 27,4 mln urządzeń. Dostawy na rodzimy, chiński rynek zwiększyły się o 81 proc. zaś do Europy o 98 proc. 

Około jednej trzeciej stanowiły modele klasy średniej i wyższej, co oznacza wzrost wobec 25 proc. rok wcześniej.

W pierwszej połowie bieżącego roku Huawei podwoiło swoje przychody na chińskim rynku i to wbrew spowolnieniu na największym światowym rynku urządzeń mobilnych, co z kolei zaszkodziło części rywali w tym Samsungowi. 

Chiński koncern, który oprócz wspomnianych już firm konkuruje również z Lenovo Group i ZTE w pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 r. dostarczył łącznie na rynek 75,6 mln smatrfonów. 

Firma z optymizmem patrzy w przyszłość, prognozując równie silny popyt na ostatni kwartał bieżącego roku. Jest tym samym na dobrej drodze do zrealizowania strategicznego plany na ten rok, zakładającego dostarczenie na rynek 100 mln zestawów, po raz pierwszy od trzech lat.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kolejny udany kwartał Huawei