Komisja bada porażki policji

MZL
opublikowano: 12-09-2007, 00:00

Komenda Główna Policji powołała specjalną komisję do wyjaśnienia porażek przetargowych, które ujawnił „Puls Biznesu”.

Komenda Główna Policji powołała specjalną komisję do wyjaśnienia porażek przetargowych, które ujawnił „Puls Biznesu”.

W ubiegły piątek ujawniliśmy, że seria dużych przetargów w policji zakończyła się porażką po prostych błędach funkcjonariuszy. Chodzi o ważne zamówienia na nowy sprzęt dla policjantów, kupowany w celu modernizacji służb mundurowych. W ramach tego projektu policja ma do wydania aż 4,5 mld zł do końca 2009 r. (wraz ze Strażą Graniczną, pożarną i BOR — 6,5 mld zł). Jednak kolejno upadały wszystkie ważne przetargi, w tym m.in. na zakup samochodów za 400 mln zł czy systemów informatycznych za ponad 150 mln zł. W części przetargów funkcjonariusze popełnili tak banalne błędy, że pojawiły się spekulacje o celowym torpedowaniu postępowań. Policja wykluczyła jednoznacznie taką ewentualność. Komenda Główna Policji (KGP) postanowiła jednak dokładnie zbadać sprawę.

„Po tym, jak niepowodzeniem zakończyły się przetargi m.in. na zakup samochodów, na zakup SWOP czy zakup kart SIM do laptopów w radiowozach decyzją komendanta głównego policji podjęto prace nad wyjaśnieniem wszelkich okoliczności tych niepowodzeń. W biurze kontroli KGP już pracuje komisja złożona ze specjalistów od spraw zamówień publicznych, z komend wojewódzkich” — napisał do nas Mariusz Sokołowski, rzecznik policji.

Komisja ma przeanalizować dokumentację i ustalić, dlaczego doszło do takich błędów w trakcie procedur, oraz podjąć działania zaradcze na przyszłość. Policja podkreśla, że chce jak najszybciej zakończyć zaplanowane przetargi i kupić potrzebny sprzęt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZL

Polecane