Komisja postuluje zakaz handlu alkoholem 1 czerwca

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-05-2006, 11:34

Komisja Rodziny i Praw Kobiet przyjęła w czwartek w pierwszym czytaniu projekt uchwały o zakazie sprzedaży alkoholu w Dniu Dziecka. Pomysłodawcą uchwały jest przewodnicząca komisji Anna Sobecka (dawniej LPR, obecnie Narodowe Koło Parlamentarne).

Komisja Rodziny i Praw Kobiet przyjęła w czwartek w pierwszym czytaniu projekt uchwały o zakazie sprzedaży alkoholu w Dniu Dziecka. Pomysłodawcą uchwały jest przewodnicząca komisji Anna Sobecka (dawniej LPR, obecnie Narodowe Koło Parlamentarne).

"Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ze względu na szczególną wymowę Międzynarodowego Dnia Dziecka wzywa rząd oraz jednostki samorządu terytorialnego do podjęcia wszelkich działań zmierzających do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych oraz  zmniejszenia dostępności do alkoholu w dniu 1 czerwca" - napisano w projekcie uchwały.

Autorzy projektu apelują do sprzedawców o zaniechanie dystrybucji napojów alkoholowych w tym dniu. Wzywają jednocześnie Polaków, by 1 czerwca powstrzymali się od spożycia takich trunków.

W uzasadnieniu posłowie podkreślają, że w Polsce ponad 2 miliony dzieci żyje w rodzinach, które mają problemy alkoholowe. Intencją autorów projektu jest zatem, by chociaż z okazji swojego święta dzieci te mogły cieszyć się towarzystwem rodziców, którzy nie będą pod wpływem alkoholu.

Projekt trafi teraz pod obrady plenarne Sejmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Komisja postuluje zakaz handlu alkoholem 1 czerwca