Komisja za 16-proc. podwyżkami dla nauczycieli

PAP
opublikowano: 07-12-2007, 13:43

Nauczyciele dostaną w przyszłym roku 16- procentową podwyżkę wynagrodzeń - przewiduje poprawka PO, którą poparła w piątek sejmowa komisja finansów. Ta sama poprawka przewiduje też zmniejszenie deficytu budżetowego do 27,09 mld zł.

Poparta przez komisję poprawka przewiduje cięcia w kilkunastu instytucjach i częściach budżetowych, m.in. 41,5 mln zł w Instytucie Pamięci Narodowej, po 8 mln zł w Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Premiera. O 1,5 mld zł zmniejszone zostaną dotacje do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Wynikające z tego oszczędności PO chce przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli oraz na ograniczenie deficyt budżetowego o 1,5 mld zł, tak by wyniósł on 27,09 mld zł, zamiast planowanych 28,6 mld zł.

Na podwyżki dla nauczycieli przeznaczono 1,85 mld zł. Jak powiedział PAP Jakub Szulc (PO), oznacza to podwyżkę kwoty bazowej wynagrodzeń dla nauczycieli o 10 proc. Dodatkowo wynagrodzenia wzrosną o ok. 6 proc. w wyniku obniżenia składki rentowej. (PAP)
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane