Komitet offsetowy ocenił oferty na samolot i przyznał punkty

Przemek Barankiewicz
12-12-2002, 18:58

Komitet offsetowy przy Ministerstwie Gospodarki ocenił oferty offsetowe firm konkurujących w przetargu na samolot wielozadaniowy dla polskiego wojska i przekazał swoją opinię Ministrowi Obrony Narodowej - poinformowało w czwartek Ministerstwo Gospodarki.

- Komitet offsetowy przyznał punkty i decyzja ta została przekazana do zamawiającego, czyli do Ministerstwa Obrony Narodowej – powiedział PAP Marcin Kaszuba, rzecznik MG.

Umowa offsetowa musi być podpisana w ciągu 60 dni od podpisania kontraktu na zakup samolotu. Według rzecznika resortu gospodarki, przetarg przebiega zgodnie z harmonogramem przyjętym przez rząd.

Nad ofertami, złożonymi przez Lockheed Martin, Dassault Aviation i Gripen, pracuje od 13 listopada tego roku komitet przetargowy przy resorcie obrony. Decyzję o wyborze samolotu ogłosi 27 grudnia minister obrony, po zapoznaniu się z wynikami pracy komitetu przetargowego, w skład którego wchodzą przedstawiciele rządu.

ONO, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Komitet offsetowy ocenił oferty na samolot i przyznał punkty