Komórkowy internet w Netii

KL
04-08-2009, 00:00

Operator we współpracy z Playem wprowadzi mobilny internet. W niektórych abonamentach — nawet za darmo.

Operator we współpracy z Playem wprowadzi mobilny internet. W niektórych abonamentach — nawet za darmo.

Największy alternatywny operator ma już 467 tys. klientów szerokopasmowego internetu. Ma nowy pomysł na zwiększenie tej liczby — nowym abonentom będzie dodawać także mobilny dostęp do sieci. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu z P4, właścicielem operatora Play. W zasięgu mobilnej usługi Netii znajdzie się 55 proc. populacji Polski.

— Badania rynku wskazują, że już 19 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma dostęp jednocześnie do mobilnego i stacjonarnego internetu. Szacuje się, że do 2012 roku ta liczba wzrośnie do 32 proc. — mówił Adam Górniak, dyrektor ds. strategii Netii.

Nowa oferta będzie skierowana zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych. Użytkownicy internetu i telefonu Netii na jej własnych liniach i uwolnionych w ramach pętli lokalnej będą mogli korzystać z niższej taryfy (100 MB) bezpłatnie. Na razie mobilny internet będą mogli mieć nowi klienci, lub starzy, podpisujący kolejną umowę. Planowane jest jednak rozszerzenie oferty dla dotychczasowych abonentów.

Na koniec 2009 roku Netia chce mieć 525 tys. klientów usług szerokopasmowych.

467

tys. Tylu klientów szerokopasmowego internetu ma Netia.

525

tys. A tylu chce mieć na koniec roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Komórkowy internet w Netii