Komorowski: PiS odrzuciło ofertę, bo chce trzymać władzę

(Marek Druś)
opublikowano: 08-12-2006, 13:57

Szansa na oczyszczenie rządu z ludzi ze złej bajki została odrzucona, powiedział wiceszef PO.

Zdaniem wiceszefa PO Bronisława Komorowskiego, PiS odrzuciło ofertę Platformy dotyczącą przeprowadzenia wcześniejszych wyborów parlamentarnych na wiosnę 2007 roku, ponieważ chce trzymać władzę.

"Z przykrością stwierdzamy, że Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło ofertę Platformy Obywatelskiej" - powiedział Komorowski na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie. Ofertę - jak mówił wiceszef Platformy - "uczciwą, złożoną w przekonaniu, że tylko wcześniejsze wybory są drogą do oczyszczenia rządu z ludzi niegodnych pełnić w Polsce wysokie urzędy".

"Szansa na oczyszczenie rządu z ludzi ze złej bajki została odrzucona dlatego, że PiS chce po prostu trzymać władzę w rękach" - ocenił Komorowski.

Komorowski zaznaczył, że wicepremier Ludwik Dorn w trakcie swojego piątkowego wystąpienia na konferencji prasowej - na której przedstawiał stanowisko PiS w sprawie propozycji PO - "ani słowem nie wspomniał o istocie problemu, przed którym stanęła Polska i polska władza". "Problemem jest afera typu seksualno-politycznego i głęboki kryzys moralno-polityczny" - powiedział polityk PO.

Poinformował też, że PO w przyszłym tygodniu złoży do marszałka Sejmu projekt zmiany w konstytucji, który przewiduje zakaz kandydowania i sprawowania mandatu parlamentarzysty przez skazanych prawomocnym wyrokiem sądowym.

Polityk PO wyraził nadzieję, że PiS nie odrzuci oferty wspólnego działania na rzecz oczyszczenia polskiego życia politycznego z ludzi, którzy Polsce szkodzą.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Komorowski: PiS odrzuciło ofertę, bo chce trzymać władzę