Komputronik jest już spółką akcyjną, chce na GPW

10-01-2007, 12:47

Od 2 stycznia 2007 roku, Komputronik zmienił swój status prawny ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną.

Od 2 stycznia 2007 roku, Komputronik zmienił swój status prawny ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną.

 W ramach podjętego przekształcenia, Komputronik S.A. przejął wszelkie zobowiązania i należności podmiotu działającego jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz została zachowana ciągłość działania firmy. Jednocześnie Zarząd firmy poinformował, że w wyniku przekształcenia zmienia się tylko nazwa spółki, pozostałe dane firmy pozostały bez zmian.

„Decyzja o przekształceniu firmy jest podyktowana naszymi planami związanymi z wejściem na parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Powołanie Komputronik S.A. na miejsce spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to pierwszy krok w tym kierunku. Nasze dotychczasowe wyniki i rezultaty rozwoju sieci handlowej są na tyle zadawalające, że pozwalają nam wiązać plany na najbliższą przyszłość z pozyskania środków na rozwój od zewnętrznych akcjonariuszy”, powiedział Wojciech Buczkowski Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Firma Komputronik odnotowuje systematyczny wzrost obrotów z roku na rok, w 2006 roku firma ponownie powiększyła swój udział w detalicznym rynku informatycznym. W 2006 roku Komputronik podpisał szereg nowych umów o współpracę oraz dystrybucję z największymi firmami informatycznymi na świecie. Systematycznie rozwijany jest sklep Komputronik.pl, który w 2006 roku ponownie otrzymał szereg wyróżnień jako największy sklep internetowy w Polsce od prestiżowych wydawnictw i tytułów prasowych tj. Wprost, czy Komputer Świat.
Komputronik S.A konsekwentnie realizuje również politykę rozwoju pionu biznesowego. Komputronik Biznes - integrator systemów informatycznych jest częścią składową Komputronik S.A. odpowiedzialną za  obsługę klientów korporacyjnych, przedsiębiorstw i instytucji. Głównym polem działalności są usługi programistyczne, produkcja oprogramowania, sprzedaż sprzętu oraz wdrożenia i szkolenia z zakresu systemów ERP, mobilnych, zarządzania jakością, internetowych, CRM, zarządzania obiegiem dokumentów, infrastrukturą sprzętowo-sieciową oraz systemów baz danych.

Komputronik S.A. jest jedną z czołowych firm zajmujących się dystrybucją sprzętu komputerowego w Polsce. Plasuje się na czołowych miejscach rankingów najszybciej rozwijających się firm branży IT w Polsce. Oferta jest precyzyjnie dostosowywana do potrzeb zarówno klientów hurtowych, jak również do klientów detalicznych, których obsługuje poprzez sieć 49 salonów (własnych oraz partnerów franczyzowych) w całym kraju oraz poprzez wielokrotnie nagradzany sklep internetowy www.komputronik.pl. Firma zajmuje się produkcją i serwisem komputerów własnej marki - Geo-PC.W całej Polsce istnieje sieć geo-Centrów, czyli sieć autoryzowanych dealerów komputerów Geo-PC, która obecnie liczy 16 punktów. 1 lipca 2005r. powstał podmiot Komputronik Biznes - oferuje kompleksową obsługę w zakresie informatyzacji przedsiębiorstw, opartą na wysokich kwalifikacjach i połączonym know-how z dziedziny sprzętu i oprogramowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Komputronik jest już spółką akcyjną, chce na GPW