Koncentracja na podstawach

Zbigniew Kazimierczak
08-05-2006, 00:00

Strata łódzkiej firmy w pierwszym kwartale jest większa niż przed rokiem. Ale jeśli kwietniowy trend się utrzyma...

Łódzki Redan, specjalizujący się w projektowaniu i sprzedaży odzieży, kończy negocjacje z bankami w sprawie restrukturyzacji swojego zadłużenia.

— Jesteśmy już na ostatnim etapie procesu — mówi Bogusz Kruszyński, dyrektor finansowy spółki.

Dobre sygnały

Przedmiotem rozmów są zobowiązania na kwotę około 80 mln zł, które Redan jest winien trzem instytucjom finansowym: Pekao, Millennium i BRE Bankowi. W pierwszym przypadku spłata kredytu została niedawno specjalnym aneksem przesunięta na 12 maja, w pozostałych termin zapadalności wypada w końcu miesiąca. To daje czas na dokończenie negocjacji.

— Porozumienie nie zostało jeszcze podpisane, ale mamy sygnały, że banki zgadzają się na restrukturyzację długów — wyjaśnia dyrektor.

Chodzi głównie o wydłużenie terminów spłaty, przynajmniej o rok.

— To ustabilizuje naszą sytuację finansową. Pozwoli też skupić się na rozwijaniu podstawowego biznesu — dodaje Bogusz Kruszyński.

Ciągle na minusie

Niestety, Redanowi, który zarządza trzema sieciami: Top Secret, Textil Market i Troll, nie szło ostatnio zbyt dobrze. Kłopoty ze sprzedażą i konieczność pozbycia się zapasów odzieży sprawiły, że 2005 r. skończył ze stratą 23 mln zł. Początek tego roku też nie zachwycił. Bogusz Kruszyński przyznaje, że pierwszy kwartał firma również zakończyła stratą, nawet wyższą niż przed rokiem. Ujemny wynik grupy zbliżył się do 4,5 mln zł.

Jest jednak światełko w tunelu. Sprzedaż w kwietniu wypadła bardzo dobrze.

— To pozytywny sygnał na przyszłość — uważa dyrektor finansowy.

Nie chce jednak prognozować wyniku na koniec roku.

— Jeden dobry miesiąc to za krótki okres, aby coś precyzyjnie określić — przyznaje Bogusz Kruszyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koncentracja na podstawach