Kongsberg Automotive zatrudni 1 tys. osób

MAG
opublikowano: 21-05-2017, 22:00

Norweski producent komponentów motoryzacyjnych, reprezentowany przez Krzysztofa Hauka, dyrektora generalnego Kongsberg Automotive Pruszków (w środku), podał kolejne szczegóły planowanej w Brześciu Kujawskim inwestycji.

Firma zbuduje zakład systemów podgrzewania foteli samochodowych. Zainwestuje 150 mln zł i zatrudni tysiąc osób. To dobre informacje dla Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego (pierwszy z lewej), i Marka Wojtkowskiego, prezydenta Włocławka, bo stopa bezrobocia w powiecie włocławskim od początku tego roku wynosi 21-22 proc. Budowa zakładu, który stanie na działce o powierzchni 6 ha, zacznie się w czerwcu, a produkcja ruszy w IV kw. 2017 r. Jego roczne obroty mają sięgnąć 80 mln EUR. Będzie to trzeci zakład Kongsberg Automotive w Polsce. Od 2000 r. firma ma zakład w Pruszkowie, w którym pracuje 1,2 tys. osób. Po otwarciu nowej fabryki przestanie produkować w nim systemy podgrzewania foteli, koncentrując się na systemach pneumatycznych. Jesienią 2016 r. firma otworzyła fabrykę w Koluszkach pod Łodzią, w której produkuje części do samochodów ciężarowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu