Koniec korekty za oceanem

W czwartkowym handlu notowania indeksu S&P500 odrobiły resztę strat z ostatniej korekty i znalazły się najwyżej w historii.

Do dalszych zakupów inwestorów zachęciła kolejna paczka dobrych danych z amerykańskiej gospodarki. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych ponownie spadła poniżej 300 tys., a indeks koniunktury w przemyśle PMI skoczył do 58 punktów, najwyższego poziomu od czterech lat. Po dwóch godzinach handlu S&P500 zyskuje 0,2 proc., Dow Jones rośnie o 0,5 proc., a Nasdaq utrzymuje się tuż pod kreską. Tymczasem w piątek rozpoczyna się sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole.

- Scenariuszem na drugą połowę roku jest przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Inwestorzy nie spodziewają się, żeby jutro Janet Yellen powiedziała coś dramatycznie odmiennego od tego, co mówiła do tej pory – komentował dla Bloomberga Krishna Memani, główny zarządzający towarzystwa OppenheimerFunds.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane