Koniec sporu Horteksu z dawnym Renem

Po półtora roku dystrybutor mrożonek pogodził się z poprzednimi właścicielami.

Gdy Mid Europa przejmował w listopadzie tego roku Hortex, czołowego producenta soków i mrożonek, pominął Ren, dystrybucyjną, znacznie mniejszą, gałąź biznesu grupy, która pozostała w rękach poprzednich właścicieli — spółki Ashton Moss zależnej od funduszu Argan Capital, którzy kupili Ren od państwa Pyłków. Ci, jak się okazało w kwietniu 2016 r., próbowali sądownie odzyskać sprzedaną spółkę. Policja zaczęła być w niej częstym gościem, a Andrzej Pyłka doręczał zarządowi i radzie nadzorczej nowego (wówczas) właściciela, czyli Horteksu, kolejne informacje o ich odwołaniu. Twierdził, że Hortex nie zapłacił całej kwoty za kupno Renu, więc skorzystał z prawa do odstąpienia od umowy, a więc także odwołania zarządu i rady.

Fot. Marek Wiśniewski

Hortex ripostował, że to działania bezprawne, a wszystkie zobowiązania związanez zakupem spółki wykonał w terminie, choć skorzystał z wynikającego z umowy prawa do obniżenia ceny „w związku z wykryciem wielu poważnych nieprawidłowości w spółce Ren”. Konflikt ciągnął się przez kolejne miesiące, nie tylko w sądzie, ale także w mediach. Teraz strony się pogodziły.

„W dniu 14 grudnia 2017 r. Ashton Moss (właściciel 100 proc. udziałów w spółce Ren) oraz byli właściciele Ren (Państwo Pyłka, działający poprzez podmiot O&M) zawarli ugodę, w ramach której została potwierdzona ważność i skuteczność umowy sprzedaży udziałów w Ren, Ashton Moss zgodził się na zapłatę części odroczonej ceny sprzedaży udziałów na rzecz Państwa Pyłków, a strony uzgodniły zakończenie wszystkich toczących się pomiędzy nimi sporów prawnych” — głosi komunikat przekazany przez Hortex. Mrożonkowa grupa zaznacza w nim, że to koniec wszelkich „wątpliwości prawnych” dotyczących struktury właścicielskiej Renu wynikających z tego sporu i 100 proc. udziałów należy do Ashton Moss.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane