Konkurs internautów na narzędzia dla robota NASA

MEJ
opublikowano: 28-07-2015, 22:35

W konkursie NASA na platformie Freelancer.com internauci mają zaprojektować narzędzia dla robota R2 pracującego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Narzędzia zaprojektowane przez internautów, będzie wykorzystywał Robonaut R2
wikipedia

Freelancer.com to działająca w 247 krajach platforma dla firm wystawiających zlecenia oraz ich ewentualnych wykonawców. Do obecnej chwili za jej pomocą zrealizowano 8,166 mln projektów. Po raz pierwszy NASA rozpoczęła współpracę z tego typu platformą.

W konkursie NASA na wszystkich wersjach językowych Freelancer.com pojawiło się ogłoszenie o "The NASA Tournament Lab Challenges". Konkurs polega na zaprojektowaniu, w postaci modeli 3D, narzędzi dla robota R2, który pracuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, tak aby były one proste i bezpieczne w użyciu dla obsługi Stacji. Projekty mają być wykonywane na podstawie schematycznych rysunków, pokazujących jedynie możliwe działanie narzędzia. Ułożone są według  tzw. wyzwań. Jest ich 14, a cena za każdy projekt 3D jeśli zostanie on zaaprobowany, wynosi od 50 do 75 USD.

I tak wyzwanie 01 to zaprojektowanie uchwytu do prac na zewnątrz ISS tzw. EVA lub spacerów kosmicznych, wyzwanie 02, to zwiększająca możliwość chwytania koperta, wyzwanie 03 to duża latarka z uchwytem pistoletowym, wyzwanie 04 to ręczny oscyloskop, wyzwanie 05 jest uchwytem z zatrzaskiem do liny dla robota i astronautów, koniecznym przy spacerach kosmicznych, wyzwanie 06 to przenośny lekki skaner RFID, wyzwanie 07 to miękka torba na  oscyloskop z wyzwania 04, wyzwanie 08 to miękka torba na drobny podręczny sprzęt, wyzwanie 09 to wąż w powłoce służący do ćwiczeń R2 w montażu i obsłudze węży znajdujących się na ISS. Wyzwania od 10 do 14 nie zostały jeszcze ujawnione.

Pomyślny wynik konkursu będzie oznaczał rozszerzenie współpracy NASA z Freelancer.com. Tym razem internauci zaprojektują dla astronautów aplikacje, które zostaną zainstalowane w ich phabletach i smartwatchach.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane