Konkurs na e-dotacje po liftingu

Agnieszka Jabłońska
opublikowano: 08-07-2010, 00:59

30 lipca ruszy konkurs o unijne dofinansowanie na e-biznesy. Tym razem kolejek nie będzie – obiecują organizatorzy.

Do zdobycia będzie niebagatelna kwota 320 mln zł (na jej powiększenie z pierwotnie planowanych 300 mln zł wpłynął wysoki kurs euro). Zdaniem organizatora konkursu — Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), w tym roku łatwiej niż w zeszłym będzie złożyć wnioski o dotacje. Nie obowiązuje już zasada: kto pierwszy, ten lepszy, a podania będą składane przez internet. Z drugiej jednak strony strony wymagania będą większe, bo dofinansowanie mają dostać projekty lepszej jakości.

Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP
Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP
None
None

W 2009 r. wnioski o wsparcie o kasę w ramach działania 8.1 złożyło aż 2,8 tys. osób, które ubiegały się o dotacje wysokości 1,8 mld zł. To 13-krotnie więcej, niż wynosiła pula do podziału. Po unijne pieniądze ustawiały się gigantyczne kolejki. W tym roku ogonków ma nie być.

— Konkurs wystartuje 30 lipca i potrwa do 30 września. Przedsiębiorcy dostaną więc dwa miesiące na złożenie wniosków. Będą mogli to zrobić na dwa sposoby — z wykorzystaniem elektronicznego podpisu poprzez platformę ePUAP lub za pomocą internetowego generatora wniosków. Żaden z nich nie wymaga osobistego stawienia się w agencji — mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.

Konkurs nr 8.1 bije rekordy nie tylko pod względem wartości dotacji i liczby zainteresowanych kasą z UE. Jego uczestnicy zajmują też pierwsze miejsce pod względem liczby błędów. Zawierało je ponad 90 proc. wniosków z 2009 r.Jak uniknąć błędów? Czytaj w czwartkowym „Pulsie Biznesu” – KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Jabłońska

Polecane