Konsalnet kupuje na potęgę

Anna Pronińska
opublikowano: 11-08-2011, 00:00

Dzięki akwizycjom ochroniarska grupa zanotuje dwucyfrowy wzrost przychodów w 2011 r. I dalej przejmuje.

Dzięki akwizycjom ochroniarska grupa zanotuje dwucyfrowy wzrost przychodów w 2011 r. I dalej przejmuje.

To już czwarta w tym roku i zarazem dwunasta w ostatnich dwóch latach akwizycja ochroniarskiej grupy Konsalnet (z portfela Societe Generale Asset Management). Na początku sierpnia sfinalizowała zakup ochroniarskiej grupy AD z północy Polski (firmy AD Ochrona oraz AD Ochrona i Ratownictwo). Nowy nabytek Konsalnetu specjalizuje się m.in. w ochronie obiektów portowych (np. Naftoport czy Port Północny), ale też w monitoringu oraz ratownictwie medycznym, pożarowym i chemicznym.

— Dzięki akwizycji umacniamy się w ochronie obiektów przemysłowych, jednej z naszych trzech głównych kompetencji. Dotychczasowym klientom zaoferujemy zintegrowane usługi ochrony i ratownictwa — mówi Adam Pawłowicz, prezes Konsal- netu.

To nieostatnie słowo Konsalnetu w sprawie przejęć.

— Kolejne trzy projekty są zaawansowane i w najbliższych miesiącach powinniśmy je sfinalizować. To firmy o przychodach między 15 a 20 mln zł każda. Rozmawiamy też z większymi. Nie wykluczamy przejęć zagranicznych. Ten rok i 2012 r. to czas akwizycji — uważa Adam Pawłowicz.

W zeszłym roku przychody zakupionej grupy AD wyniosły 15 mln zł, a całej grupy Konsalnet 515 mln zł.

— Licząc z akwizycjami, oczekuję, że w tym roku nasze przychody wzrosną o około 10 proc. — mówi Adam Pawłowicz.

Po pierwszym półroczu 2011 r. wyniosły 264 mln zł. Pod koniec sierpnia wyniki poda giełdowy Impel, który w I kwartale 2011 r. miał ponad 99 mln zł przychodów z ochrony, o 4 proc. mniej r/r. Spadek firma tłumaczyła m.in. presją cenową i obniżką stawek w branży oraz niższym wolumenem przeliczanej gotówki w usłudze cash procesingu (obsługa bankomatów).

— To trudny rok dla firm ochroniarskich, bo klienci ograniczają budżety na ochronę, a stawki za usługi spadają. Liczymy, że przyszły będzie lepszy, m.in. dzięki EURO 2012 — mówi prezes Konsalnetu.

Dodaje, że nie chodzi tylko o ochronę mistrzostw, ale też takie usługi jak np. ochrona VIP-ów, którzy przyjadą na rozgrywki.

60-80

mln zł Taki budżet na akwizycje zaplanowała grupa Konsalnet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu