Konserwatorzy na NewConnect

opublikowano: 22-05-2013, 00:00

Dziś na NewConnect debiutuje gdański Sescom

Na awariach i usterkach można zbudować duży biznes. Dziś na NewConnect debiutuje gdański Sescom, który zajmuje się serwisem klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania oraz serwisem elektryczno-budowlanym w ponad 18 tys. punktów sieci handlowych, banków czy telekomów. Spółka działa nie tylko na rynku polskim — obsługuje również pojedynczych klientów, m.in. w Czechach, na Słowacji, w Rumunii i Rosji, a z jej usług korzystają Carrefour, Kaufland, LPP, H&Mczy Eurobank. W kończącym się we wrześniu roku obrotowym 2011/2012 miała 17,5 mln zł przychodów, notując przy tym 1,6 mln zł zysku netto.

To — odpowiednio — o 33 i 66 proc. więcej niż rok wcześniej.

Działająca na rynku od pięciu lat gdańska spółka przed debiutem zebrała z oferty prywatnej 4,5 mln zł — inwestorzy płacili za jedną akcję 10 zł, co dało wycenę na poziomie 21 mln zł. Pieniądze mają pójść m.in. na poszerzenie katalogu usług i ekspansję zagraniczną. Głównym akcjonariuszem Sescomu jest prezes Sławomir Halbryt (47,9 proc.). Spory pakiet (11,9 proc.) ma też m.in. spółka Lafroyg, zarządzana przez Krzysztofa Pietkuna, kojarzonego przez inwestorów jako wieloletni członek zarządu, a potem nadzoru upadłego niedawno Bomi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane