Konsolidacja kursu Optimusa

Robert Kurowski
opublikowano: 13-09-2004, 00:00

Optimus jest spółką informatyczną szczególnie ostrożnie obserwowaną przez inwestorów. Wynika to z profilu działalności oraz trwającej restrukturyzacji. Ostatnio rynek zaczął doceniać postępy w działalności operacyjnej spółki, w związku z czym zasadniczej zmianie uległa wycena.

W ostatnich pięciu miesiącach kurs spółki znajdował się w korekcie trendu wzrostowego z okresu listopad 2003-kwiecień 2004. Spowodowało to osiągnięcie pułapu 61,8- -proc. zniesienia całego trendu i istotnego poziomu wsparcia przy 9 zł. Przez ostatni miesiąc cena ustabilizowała się w strefie 9-10 zł, tworząc wąski trend horyzontalny. Obserwowana od kilku dni zwyżka dawała szanse na większe odreagowanie, tym bardziej że na ostatniej sesji sierpnia utworzyła się luka. Poziom tego wybicia (10,50 zł) jest obecnie wsparciem dla kursu. Zachowanie RSI sugeruje jednak, że mogą być problemy z jego obroną, więc zakończenie konsolidacji nie jest jeszcze przesądzone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Konsolidacja kursu Optimusa