Konsorcjum ze spółką Bumechu wykona prace dla Bogdanki

ISBNews
opublikowano: 28-12-2015, 14:44

Konsorcjum z udziałem Przedsiębiorstwa Kobud – spółki zależnej Bumechu – zawarło umowę z Lubelskim Węglem Bogdanka na roboty górnicze, podał Bumech. Maksymalne wynagrodzenie dla konsorcjum to 26,26 mln zł brutto.

"W oparciu o przetarg nieograniczony przeprowadzony w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych w przedmiocie 'Wykonywanie robót górniczych i usług w kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka' S.A. w wyrobiskach p/z w polu Nadrybie', konsorcjum złożone z Kobud (lider konsorcjum) oraz Przedsiębiorstwa Robót Specjalistycznych "Wschód" S.A. z siedzibą w Lublinie zawarło umowę z Lubelskim Węglem Bogdanka S.A. z siedzibą w Bogdance" – czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie robót nastąpi od 1 stycznia 2016 roku po przekazaniu przez zamawiającego rejonu robót. Prace będą wykonywane na poziomach 864 m i 910 m.

"Maksymalne wynagrodzenie wykonawcy z tytułu należytego wykonania przedmiotu umowy wynosi 26 257 700,52 zł brutto (21 347 724 000,00 zł netto)" – podano także.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane