Kontrakty pod szczytami

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 30-12-2010, 14:08

Amerykańscy inwestorzy w przedsesyjnym handlu wstrzymywali się z decyzjami, oczekując na najważniejsze raporty makroekonomiczne bieżącego tygodnia.

Na niespełna dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na Dow Jonesa i S&P 500 zniżkują o 0,1 proc., a futures na Nasdaq pozostają na poziomie z wczoraj.

- Chociaż utrzymują się niskie obroty, jest wiele pozytywów. Wysokie ceny surowców sugerują, że obraz globalnej gospodarki maluje się w jasnych barwach – komentował Emanuele Oggioni z Saint George Capital Management.

We wczorajszym handlu właściciela zmieniło zaledwie 520 mln papierów przy średniej z ostatniego roku sięgającej 1,150 mld sztuk.

Przed rozpoczęciem handlu inwestorzy poznają liczbę wniosków o zasiłek, jakie złożono w amerykańskich urzędach pracy. Jak przewidują analitycy, w zeszłym tygodniu przybyło 415 tys. osób bez pracy, zaledwie o 5 tys. więcej niż zanotowane w połowie listopada dwuletnie minimum sięgające 410 tys.

Już po dzwonku na otwarcie do wiadomości podany zostanie odczyt aktywności gospodarczej w uprzemysłowionym rejonie Chicago. Indeks Chicago PMI powinien wskazać na dalszą poprawę sytuacji.

O 3 proc. podskoczył w handlu w Niemczech kurs Anadarko Petroleum, producenta ropy naftowej. Jak donosi Daily Mail, nad złożeniem oferty przejęcia spółki zastanawia się BHP Billiton.

1 proc. zyskują z kolei akcjonariusze Lockheed Martin. Amerykańska marynarka wojenna wybrała ofertę spółki na dostawy okrętów wojennych. Wartość kontraktu to 492 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Kontrakty pod szczytami