Kontrakty zapowiadają spadki

MD
14-04-2009, 13:36

Kontrakty na indeksy amerykańskich giełd poszły w dół po publikacji danych makro. Nie pomogła także wiadomość The New York Times, że rząd chce ogłoszenia upadłości General Motors 1 czerwca.

Około 13.25 czasu polskiego kontrakt na Dow Jones zmieniał się o mniej niż 0,1 proc., a kontrakty na S&P500 i Nasdaq o mniej niż 0,2 proc.

Około 14.50 kontrakt na Dow Jones tracił ok. 0,5 proc., kontrakt na S&P500 spadał o prawie 0,7 proc., a kontrakt na Nasdaq był o 0,2 proc. poniżej fair value.

Opublikowane o 14.30 dane o PPI pokazały, że deflacja jest większa niż oczekiwano. W ujęciu rocznym ceny spadły najmocniej od 1950 roku. Dane o sprzedaży detalicznej również roczarowały. Oczekiwano jej wzrostu, a tymczasem spadła.

The New Tork Times napisał tymczasem, że Departament Skarbu stara się o to, by największy amerykański koncern samochodowy - General Motors - przygotował złożenie 1 czerwca wniosku o upadłość. Spółka twierdziłą, że może dokonać reorganizacji bez pomocy sądu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Kontrakty zapowiadają spadki