Kontrakty zwiastują kolejne spadki na Wall Street

ARŻ
opublikowano: 18-08-2021, 14:17

Kontrakty terminowe na indeksy Dow Jones i S&P 500 spadały w środę, ponieważ nowe obawy o tempo ożywienia osłabiły popyt na sektory wrażliwe gospodarczo. Inwestorzy ponownie zwracają się ku spółkom wzrostowym, pisze Reuters.

W środę uwaga uczestników rynku skupi się na protokole z lipcowego posiedzenia Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC), który zostanie opublikowany o godz. 20 czasu polskiego. Analitycy nie spodziewają się wiążących decyzji na temat ograniczenia programu skupu aktywów i podwyżek stóp procentowych.

Po godz. 7 czasu nowojorskiego kontrakty e-mini na indeks Dow Jones spadały o 80 pkt (-0,23 proc.), a na S&P 500 o 4 pkt (-0,09 proc.). Kontrakty na Nasdaq 100 rosły o 15,25 pkt (+0,1 proc.).

W handlu przedrynkowym najmocniej traciły banki oraz spółki przemysłowe. Dzięki wzrostom cen ropy spadkowy trend mają szansę przerwać przedsiębiorstwa z sektora energetycznego. Kontrakty zwiastują także dobrą sesję dla technologicznych blue chipów, w tym Amazona, Apple’a i Tesli, których akcje rosły od 0,2 do 1 proc.

Po środowym zamknięciu swoje wyniki opublikują m.in. Robinhood, Nvidia, Victoria’s Secret i Cisco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane