Kontynuacja zwyżek notowań złota

DOROTA SIERAKOWSKA, DMBOŚ
opublikowano: 24-01-2023, 11:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania złota kontynuują systematyczne zwyżki. Cena tego kruszcu obecnie oscyluje w okolicach 1936 USD za uncję, a dzisiaj już przekraczała 1940 USD za uncję, docierając tym samym do tegorocznego maksimum i do najwyższego poziomu od kwietnia poprzedniego roku.

Zwyżkom notowań złota w ostatnim czasie sprzyjała słabość dolara oraz wiążące się z tym oczekiwania złagodzenia podejścia Fed do polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych. Z tej przyczyny, inwestorzy na rynku złota nadal uważnie śledzą przede wszystkim dane makro z USA, które będą nadawać ton działaniom Fed.

W tym tygodniu istotne będą zarówno dzisiejsze odczyty PMI, jak i szereg czwartkowych danych, dotyczących m.in. PKB czy też rynku pracy. Im gorsze dane makro w USA, tym większa szansa na łagodniejsze podejście Fed do polityki monetarnej – co z kolei stanowiłoby wsparcie dla cen złota.

Inwestorzy obecnie chętnie dodają złoto do swoich portfeli dla dywersyfikacji. Niemniej, w niektórych krajach ten efekt jest słabiej widoczny. Dla przykładu, w Indiach w bieżącym tygodniu notowania kontraktów futures na złoto zwyżkowały do historycznych rekordów, co w ostatnich dniach przyczyniło się do wyhamowania popytu na ten metal.

Notowania złota – dane dzienne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane