Koopress buduje drukarnię

opublikowano: 06-06-2017, 22:00

Producent opakowań wyda 34,8 mln zł na nowy zakład. Strefa z Olsztyna ściągnęła w tym roku inwestycje za 1,2 mld zł.

Kolejna firma będzie inwestować w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WMSSE). — Wydaliśmy zezwolenie firmie Koopress. Wyda 34,8 mln zł i stworzy 20 miejsc pracy — mówi Grzegorz Smoliński, prezes WMSSE.

Koopres zbuduje zakład poligraficzny zajmujący się produkcją opakowań i wyrobów z papieru, kartonu, tektury, folii i tworzyw sztucznych. Powstanie na działce o powierzchni 1,9 ha w Olsztynie, gdzie już działa Koopress. Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w sierpniu 2017 r. Historia firmy sięga 1991 r., gdy powstała spółka Infopress, wydawca branżowych pism: Informatorów Handlowych, w tym Ogólnopolskiego Informatora Drobiarskiego i Ogólnopolskiego Informatora Masarskiego. W 1994 r. ruszył offsetowy zakład poligraficzny w Olsztynie.

W 1996 r. zakład skoncentrował się na produkcji opakowań z kartonu w ramach firmy Masterpress. W 2012 r. spółka kupiła zakład poligraficzny i zmieniłaproces technologiczny. W 2017 r. powstała spółka Koopress — wyspecjalizowany zakład produkcji etykiet i opakowań, a redakcja wydawnictw Ogólnopolskiego Informatora Drobiarskiego i Ogólnopolskiego Informatora Masarskiego wznowiła pracę.

— To czternaste w tym roku zezwolenie. Firmy deklarują inwestycje warte co najmniej 1,2 mld zł oraz minimum 974 miejsca pracy. Nowe zezwolenia już wkrótce — mówi Grzegorz Smoliński. W 2016 r. WMSSE wydała 14 zezwoleń. Firmy obiecały w nich 167,9 mln zł inwestycji i 359 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane