Koreański Kospi stracił aż 4,7 proc.

Przemysław Barankiewicz
26-04-2002, 00:00

Wyprzedaż spółek z czebolu LG doprowadziła do gigantycznego spadku głównego indeksu giełdy w Seulu. Na pozostałych parkietach było dużo spokojniej, chociaż przeważały spadki wywołane pogorszeniem nastrojów w USA.

Mniejszościowi akcjonariusze spółek z grupy LG obawiają się, że właściciele giganta nie pozwolą na niezależne zarządzanie częściami konglomeratu. Świadczy o tym wzajemny transfer pakietów akcji między LG Petrochemical, LG Chem i LG Investment & Securities. W efekcie ich akcje przeceniono po 10 proc., a LG Electronics stracił 7 proc. Spadki w Korei pogłębiła przecena Samsung Electronics, największego na świecie producenta pamięci komputerowych.

W Tokio najsłabsze były banki. Rząd oskarżył Mizuho, największy z nich, o ukrycie przed nadzorem bankowym kłopotów z systemem komputerowym. Mocno spadł też kurs Tokyo Electron. Bank Goldman Sachs obniżył rekomendację dla tego czołowego dostawcy sprzętu do produkcji chipów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Koreański Kospi stracił aż 4,7 proc.