Korekta Interii się przedłuża

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 22-08-2005, 00:00

Rekordowy wynik za drugi kwartał był bezpośrednią przyczyną wzrostu zainteresowania papierami spółki. W trakcie sesji na początku miesiąca kurs przekroczył 12,5 zł, czyli szczyt z lutego, wyznaczający silny opór. Niestety, na zamknięciu sesji kurs spadł do 11,9 zł, a na wykresie ukształtowała się formacja zasłony ciemnej chmury, odwracająca trend wzrostowy.

Bardzo duży wolumen obrotów w strefie 12 zł podczas sesji z przełomu lipca i sierpnia sugeruje, że walory były mocno akumulowane. Inwestorzy, którzy wówczas nabywali papiery, tracą i sądząc po obrotach, wciąż są posiadaczami akcji. Dopóki więc nie uaktywni się strona podażowa, można przyjąć, że spadki mają charakter korekcyjny. Kluczowym poziomem wsparcia jest strefa 10,5-11 zł, w której notowania poruszają się od dwóch tygodni. Po dotarciu do tego obszaru kurs nie odbił, co sugeruje, że zmagania w tej strefie mogą jeszcze jakiś czas potrwać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Korekta Interii się przedłuża