Korekta prognoz dołuje Softbank

Dariusz Karolak
opublikowano: 23-07-2001, 00:00

Korekta prognoz dołuje Softbank

Reakcja rynku na obniżenie prognoz Softbanku w świetle danych dla GUS wygląda na grubo przesadzoną. Należy zwrócić uwagę na utrzymujący się duży popyt, który chętnie korzysta z okazji i równoważy podaż (próba przejęcia?), czego rezultatem jest kolejny rekord tygodniowego wolumenu. Tygodniowa VAMA10 spadła do 23,1, dzienna do 21,5 i pokrywa się z szybką linią spadków, blisko której od 4 sesji kurs się porusza. Wskaźniki ruchu kierunkowego DI- oraz linia ADX pokazują, że niedźwiedzie zapędziły się zbyt daleko i w każdej chwili może nadejść odreagowanie.

Stan rynku najłatwiej porównać do napiętej sprężny, której odblokowanie może spowowdować powstanie formacji V. Fale A i C 16-miesięcznej bessy licząc po zamknięciach będą równe przy cenie 20,75 zł , stąd koncepcja bliskości końca bessy pozostaje aktualna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Korekta prognoz dołuje Softbank