Korkonet.pl coraz bliżej inwestora

Mariusz Zielke
02-10-2000, 00:00

Korkonet.pl coraz bliżej inwestora

Korkonet.pl liczy, że wkrótce sfinalizuje rozmowy z inwestorem finansowym. Pomysł na monitorowanie najbardziej strategicznych miejsc w polskich miastach okazał się na tyle chwytliwy, że może zostać przeniesiony do innych krajów Europy.

Do końca roku serwis internetowy Korkonet.pl, który zamierza monitorować polskie miasta poprzez sieć, uruchomi 50 kamer pracujących on-line na ulicach Warszawy. W 2001 roku monitoringiem mają zostać objęte kolejne trzy miasta w Polsce. Docelowo firma chce umieścić kamery w dziesięciu największych aglomeracjach. W ciągu dwóch lat potrzeby inwestycyjne Korkonetu są oceniane na około 500 tys. zł. Mogą one jednak znacznie wzrosnąć po wejściu inwestora finansowego.

— Zainteresowanie projektem jest tak duże, że myślimy o wejściu do innych krajów — twierdzi Marcin Frąckiewicz, twórca serwisu.

W przypadku realizacji planów ekspansji na Europę Korkonet jest gotów odsprzedać większościowy pakiet udziałów. Zainteresowane są dwa fundusze venture capital oraz kilka firm technologicznych.

Informacje o korkach

Firma chce zarabiać głównie na usługach monitoringowych.

— W grę wchodzi nie tylko udostępnianie obrazu z kamer na naszej stronie, ale też komercyjna sprzedaż serwisu portalom internetowym, operatorom telekomunikacyjnym, firmom, wysyłanie e-mailów i SMS-ów z informacją o korkach i zdarzeniach na drogach — mówi Beata Świerk, specjalistka ds. promocji Korkonetu.

Firma chce monitorować parkingi, tereny osiedlowe, oferować systemy kontroli dla firm.

Dobry pomysł

W zamian za udostępnienie miejsca na instalację kamery Korkonet oferuje powierzchnię reklamową dla firm, a od przyszłego roku pokrycie opłat za łącze internetowe dla osób prywatnych.

— Pomysł jest bardzo dobry. Wymaga jednak dopracowania i pewnej fazy inkubacji, żeby stać się prawdziwym projektem internetowym, opartym na konkretnym modelu biznesowym — odpowiada Dariusz Ciborski, wiceprezes MCI, funduszu wyspecjalizowanego w inwestycjach internetowych.

KAMERY W SIECI: Pierwsza kamera Korkonetu działa na budynku PAP. Kolejne 50 firma uruchomi do końca roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Korkonet.pl coraz bliżej inwestora