Korona akcyjna na plusie

Michał Śliwiński
20-10-2000, 00:00

Korona akcyjna na plusie

Fundusz akcyjny Korony, notujący jeden z najlepszych wyników inwestycyjnych w tym roku, opublikował skład swojego portfela, na dzień 30 czerwca. Wtedy to wartość jednostki od początku roku była wyższa o ponad 40 proc. w stosunku do wartości z początku stycznia.

W funduszu, zgodnie z nazwą, największy udział miały akcje - 85,01 proc., a bony skarbowe niewiele ponad 8 proc.

W aktywach dominowały akcje Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Poważny udział w portfelu miały także Telekomunikacja Polska oraz Elektrim. Sporo, bo aż 7,7 proc. aktywów stanowiły walory KGHM. Mimo że większość z akcji spółek znajdujących się w posiadaniu funduszu straciło do dzisiaj na wartości, to notujące największe spadki spółki informatyczne miały skromny, bo 2,9-procentowy udział w portfelu Korony.

Panująca na GPW bessa nie zniosła również całkowicie, wypracowanej wcześniej ponadprzeciętnej stopy zwrotu i dzisiaj zarządzający nim mogą pochwalić się 18 proc. wzrostem wartości jednostki. Ustępują pod tym względem tylko inwestującemu głównie poza Polską funduszowi Skarbiec Net.

Michał Śliwiński

m.sliwinski@pulsbiznesu.com.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Śliwiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Korona akcyjna na plusie