Korzyści dla wszystkich

Katarzyna Żelazek
25-04-2005, 00:00

Zamiast szukać pracy przez internet lub w gazetach — warto wybrać się na Dni Kariery. To szansa na zdobycie wymarzonej pracy.

To największe w Polsce targi praktyk, staży i pracy, które organizuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród pracodawców, jak i studentów.

— Uczestniczenie w nich to nie tylko szansa na znalezienie dobrej pracy, ale również na poprawę swoich kwalifikacji. To dlatego tak chętnie odwiedzają targi studenci — podkreśla Agnieszka Witczak, współorganizator warszawskiej edycji targów, przedstawicielka AIESEC Szkoły Głównej Handlowej.

Wzmacnia wizerunek

Dni Kariery organizowane są w coraz większej liczbie miast. W tym roku odbyły się w dziewięciu najważniejszych akademickich ośrodkach kraju: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i w Warszawie.

— Rośnie również zainteresowanie targami wśród firm i studentów. Widać wyraźne ożywienie rynku. Przedsiębiorstwa chętniej szukają pracowników wśród absolwentów — mówi Bartosz Sitko, koordynator ogólnopolski Dni Kariery 2005.

Zdaniem Agnieszki Witczak, Dni Kariery — to same zalety.

— Studenci, poza możliwością znalezienia pracy, zdobywają informacje o swoim przyszłym pracodawcy. Dla przedsiębiorców prezentacja na targach jest z kolei okazją do wzmocnienia wizerunku firmy — podkreśla Agnieszka Witczak.

Podczas targów studenci i absolwenci mają też bezpośredni kontakt z przedstawicielami wystawiających się firm. Mogą dowiedzieć się wszystkiego na temat warunków zatrudnienia, a przede wszystkim oczekiwań przyszłych pracodawców.

— Dzięki specjalnym szkoleniom zapoznają się z najnowszymi technikami prezentacji własnych umiejętności i kształtowania wizerunku. Dzięki temu uczą się lepiej wykorzystywać swoją wiedzę i potencjał — mówi Agnieszka Witczak.

Nie tylko oferty

Zaletą Dni Kariery jest również liczna obecność, w jednym miejscu, firm reprezentujących różne branże.

— Firmy przedstawiają swoje propozycje nie tylko w postaci ofert pracy, ale również praktyk letnich i całorocznych staży. Dzięki temu uczestnicy mogą porównać i ocenić kilkadziesiąt ofert. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią banki, firmy konsultingowe i przedsiębiorstwa z branży spożywczej — informuje Bartosz Sitko.

W tegorocznej stołecznej edycji uczestniczyli przedstawiciele m.in.: Banku Millennium, Deloitte, Banku BPH, PricewaterhouseCoopers, Grupy Żywiec i General Electric.

Merytoryczną częścią Dni Kariery jest Akademia Umiejętności. To seria warsztatów, szkoleń i prezentacji firm, podczas których studenci i absolwenci mają szansę na bezpośredni kontakt ze znanymi specjalistami i trenerami.

— Ostatnio prezentowane były m.in. typowe błędy popełniane w CV i listach motywacyjnych, nowoczesne techniki rekrutacji, symulacja assessment centre — mówi Agnieszka Witczak.

W tym roku partnerem Akademii Umiejętności była firma Żywiec, która przygotowała dla studentów IV i V roku jednodniowe, 9-godzinne warsztaty umiejętności. Składały się z trzech modułów tematycznych: automotywacji, formułowania celów i autoprezentacji.

Cenni pracownicy

— Od wielu lat aktywnie bierzemy udział w Dniach Kariery. Chwalimy sobie tę formę pozyskiwania pracowników. Osoby, które w ten sposób zatrudniliśmy, są dla nas bardzo cenne — mówi Eliza Panek z Grupy Żywiec.

Jesienią odbędzie się kolejna edycja Dni Kariery.

— Zapraszamy studentów już teraz. Możemy zapewnić, że program będzie urozmaicony. Szykujemy wiele niespodzianek — zapewnia przedstawicielka AIESEC.

Okiem praktyka

Zatrudniliśmy wiele osób

Dzięki Dniom Kariery rekrutujemy nie tylko szeregowych pracowników, ale również osoby z kadry kierowniczej i zarządzającej. Nico Nusmeier, prezes Grupy Żywiec, zaczynał swoją pracę w naszej korporacji od programu stażowego, a Andrzej Jakubiec, obecnie szef marketingu Heinekena w Rosji, został zatrudniony właśnie podczas Dni Kariery. W naszej firmie, w innych działach pracuje wiele osób, które trafiły do nas dzięki tym

targom. Dobrzy kandydaci na pracowników nigdy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem posady.

Eliza Panek Grupa Żywiec

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Żelazek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Korzyści dla wszystkich