KOV ma już przychody

PJ
opublikowano: 17-08-2010, 00:00

Przejęcie KUB-Gazu zaowocowało pierwszymi przychodami. W wyniku widać koszty wejścia na GPW.

Przejęcie KUB-Gazu zaowocowało pierwszymi przychodami. W wyniku widać koszty wejścia na GPW.

Kulczyk Oil Ventures, spółka ze stajni Jana Kulczyka poszukująca ropy w Brunei i Syrii, podała wyniki za I półrocze 2010 r. Przychody ze sprzedaży KOV wyniosły 3,7 mln zł. Strata netto wzrosła z 6,2 mln zł w I półroczu 2009 r. do 35,9 mln zł w okresie od stycznia do czerwca bieżącego roku.

— Sprawozdanie finansowe spółki z sektora poszukiwawczego na obecnym etapie jej rozwoju jest mniej istotne. Do niedawna spółka nie generowała bowiem żadnych przychodów. Te, które pokazaliśmy, są miesięcznymi przychodami ukraińskiego KUB Gazu, którego przejęliśmy pod koniec I półrocza — mówi Jakub Korczak, wiceprezes KOV.

Dodaje, że w wynikach netto widać koszty, np. związane z wejściem na giełdę. Podkreśla, że ważniejsza jest ocena aktywów poszukiwawczo-wydobywczych spółki. Aktywa trwałe i obrotowe to 683 mln zł.

3,7 mln zł

To pierwsze przychody KOV wygenerowane dzięki przejęciu ukraińskiej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu