KPWiG przemówiła

Sebastian Gawłowski
18-07-2003, 00:00

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) wydała oficjalne stanowisko w sprawie raportów na temat spółki Hoop. Wiele z niego nie wynika.

Spółka Hoop powinna oficjalnie odnieść się do krytycznego raportu na temat spółki w formie bieżącego raportu — uważa KPWiG. W ten sposób spółka może uwiarygodnić swoje uwagi do kontrowersyjnej analizy zamieszczonej w internecie przez Jarosława Supłacza.

Odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych informacji w raporcie bieżącym jest analogiczna, jak w przypadku podania nieprawdziwych informacji w prospekcie emisyjnym — tłumaczy KPWiG w czwartkowym komunikacie.

Według instytucji nadzorującej rynek kapitałowy, do zarzutów wobec spółki powinny odnieść się także domy maklerskie, które wydały raporty na temat firmy Hoop.

KPWiG informuje, że prospekt emisyjny spółki Hoop został przez nią dokładnie przeanalizowany.

Z punktu widzenia obowiązujących przepisów prawa jest on prawidłowo skonstruowany i zawiera wszystkie wymagane informacje — brzmi komunikat.

Według komisji, kwestionowane przez autora negatywnego raportu rozwiązanie, polegające na wiążącym charakterze zapisów w procesie book-buildingu, nie budzi wątpliwości co do jego dopuszczalności i zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.

Komisja podkreśla, że sposobem na to, by w przyszłości nie powtarzały się podobne sytuacje, jest nowelizacja prawa o publicznym obrocie papierami wartościowymi. A według noweli, rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd informacji , które mogą mieć wpływ na wartość papierów wartościowych, jest manipulacją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KPWiG przemówiła