Czytasz dzięki

Kraków chce kupić las

opublikowano: 04-11-2018, 22:00

Gmina miejska Kraków złożyła ofertę wykupu Lasu Borkowskiego prywatnym właścicielom — poinformował w piątek ratusz.

— Otrzymałem już od rzeczoznawcy wycenę Lasu Borkowskiego, dlatego zgodnie z obietnicą złożoną właścicielom wystąpiłem do nich z propozycją jego zakupu przez miasto. Przed nami negocjacje, ale mam nadzieję, że tym razem dojdzie do porozumienia w tej sprawie — informuje Jacek Majchrowski, prezydent miasta.

Negocjacje z właścicielami działek, na których położony jest las, toczą się od 2006 r. Wcześniej zaproponowali sprzedaż nieruchomości za kwotę 16 mln zł, na którą miasto się nie zgodziło. W zamówionym przez miasto operacie szacunkowym rzeczoznawca wycenił bowiem około 16 ha zalesionego obszaru na 10 mln zł. Operat został zakwestionowanyprzez komisję rzeczoznawców z Warszawy, więc miasto zleciło przygotowanie drugiej wyceny. Las Borkowski znajduje się w granicach miasta, u zbiegu ulic Żywieckiej i Zawiłej. Miasto nie ujawnia kwoty wyceny lasu na podstawie drugiego operatu szacunkowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane