Kraków inwestuje w ulicę 94 mln zł

opublikowano: 10-02-2019, 22:00

Jedna z głównych ulic na krakowskim Kazimierzu w końcu zyska nowy charakter.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa podpisał w lutym umowę z konsorcjum firm Trakcja PRKiI i Comsa S.A.U. na modernizację torowiska w ciągu ul. Krakowskiej. To od dawna oczekiwana inwestycja, która ostatecznie pochłonie aż 94 mln zł.

— Ta krakowska arteria po przebudowie stanie się zupełnie nową przestrzenią miejską. Nowe, wytłumione torowisko poprawi komfort mieszkańców Kazimierza oraz osób podróżujących komunikacją miejską — mówi Jacek Majchrowski, prezydent miasta.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko wraz z ul. Krakowską na odcinku od ul. Rollego do Józefa Dietla. Pracami objęty będzie też węzeł rozjazdów Krakowska-Dietla-Stradomska oraz ul. Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej. Dodatkowo renowacji poddany zostanie most Piłsudskiego, który ma zyskać „efektowną oprawę świetlną”.

— Zgodnie z założeniami umownymi prace potrwają 10 miesięcy, w tym już po ośmiu planujemy oddać torowisko. Z robotami ruszymy na początku marca 2019 r. Wkrótce przedstawimy mieszkańcom szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu — informuje Marek Kacprzak, wiceprezes Trakcji PRKiI.

Część wydatków na renowację ulicy, która znajduje się w słynnej turystycznej dzielnicy miasta — na Kazimierzu, pokryje dotacja unijna. Początkowo samorząd chciał na ten cel przeznaczyć prawie dwa razy mniej — około 50 mln zł. W kolejnych przetargach firmy proponowały jednak wyższe ceny. Z tego powodu unieważniono dwa pierwsze przetargi, a realizacja inwestycji się opóźniła.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy