Kraków wymieni wiaty w PPP

  • Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 16-06-2014, 00:00

Samorząd zaprasza firmy do projektu, którego wartość szacuje na ponad 55 mln zł netto.

Dwa lata temu Kraków ogłosił nieduże postępowanie na wymianę kilkudziesięciu wiat przystankowych (zakończone sukcesem), pod koniec ubiegłego roku — większe, obejmujące również budowę stacji rowerowych oraz toalet publicznych (nierozstrzygnięte). Zebrał w obu doświadczenia, które teraz mają zaowocować. W ubiegłym tygodniu samorząd ogłosił, że w formule koncesji (tzw. małe PPP) szuka partnera prywatnego, który wymieni 740 wiat i postawi dodatkowo 150 w nowych lokalizacjach.

Zobacz więcej

Kraków. FOT. Photobeppus, CC BY-SA 2.0

— Dla samorządu jest to umowa bezkosztowa. Prywatny partner ma zarabiać na sprzedaży powierzchni reklamowej na przystankach — mówi Paweł Matoga z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Miasto zobowiązuje się, o ile będzie to leżeć w jego kompetencjach, że nie udzieli innym firmom zgody na prowadzenie konkurencyjnej działalności, która mogłaby zakłócać umowękoncesji. Obowiązkiem partnera ma być natomiast utrzymanie wiat do końca umowy koncesyjnej, której maksymalna długość wyniesie 250 miesięcy. Samorządowcy oszacowali wartość przedsięwzięcia na 55,2 mln zł netto. Zakładają jednak, że może być niższa.

— Mamy nadzieję, że jesienią uda się podpisać umowę z prywatnym partnerem. Wiaty będą wymieniane stopniowo, w pierwszym roku około 200 — dodaje Paweł Matoga.

Firmy mogą składać wnioski o udział w postępowaniu do 3 lipca. Pod koniec ubiegłego roku podobny projekt sfinalizowała Warszawa. Wymianą i zarządzaniem ponad 1,5 tys. wiat przystankowych w formule PPP zajmie się konsorcjum AMS/Ströer Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kraków wymieni wiaty w PPP