Krakowski park urośnie

AJ
opublikowano: 31-08-2010, 00:00

W krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej powstanie budynek dla firm z branży IT.

W krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej powstanie budynek dla firm z branży IT.

W ramach działania 5.3 Wspieranie Ośrodków Innowacyjności Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Krakowski Park Technologiczny (KPT) dostanie 76 mln zł.

Dziś jego przedstawiciele podpiszą z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę w tej sprawie. 64,6 mln zł na inwestycję wyłoży Unia Europejska, brakująca kwota popłynie z państwowego budżetu. Dzięki temu w krakowskich Pychowicach powstanie budynek o powierzchni 12 tys. mkw., wyposażony w sprzęt biurowy i laboratoryjny.

— Obiekt proponujemy firmom z branży IT, które będą mogły wynająć w nim biura oraz korzystać z powierzchni wystawienniczych, specjalistycznej biblioteki i różnego rodzaju usług, np. szkoleń — wyjaśnia Krystyna Sadowska, dyrektor Działu Promocji i Marketingu KPT.

Inwestycja jest główną częścią projektu Małopolski Park Technologii Informacyjnych — Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego Parku Technologicznego, polegającego na rozbudowie parku. Jego wartość szacuje się na 108,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane