Kredytowa hybryda w Volkswagen Banku

SW
opublikowano: 24-05-2013, 00:00

Bank wprowadził rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z nowego samochodu bez konieczności jego zakupu. Nie jest jednak de facto leasingiem.

AutoKredyt, czyli nowa oferta Volkswagen Banku jest skierowany do osób fizycznych, osób prowadzących działalność, a także małych i średnich firm. Polega na tym, że klient w zamian za miesięczną ratę, która jest niższa niż rata kredytu ratalnego na samochód, może korzystać przez 3 albo 4 lata z samochodu, bez konieczności kupowania go na własność. Dopiero na miesiąc przez zakończeniem umowy użytkownik decyduje, czy chce samochód zatrzymać, czy oddać. Opcje zakończenia umowy są trzy: zwrot pojazdu, spłata w ratach albo spłata jednorazowa. W przypadku chęci zwrotu samochodu, Volkswagen Bank gwarantuje jego odkup. Dzięki temu klient nie musi się martwić o sprzedaż auta na rynku wtórnym. Na zakup samochodu nie trzeba angażować kapitału własnego — wkład własny może wynieść nawet 0 proc. Z prawnego punktu widzenia przedsiębiorca jest jednak właścicielem samochodu, a raty rozlicza księgowo jak raty kredytu.

— Produkt wyróżnia ścisłe powiązanie finansowania z wartością rezydualną samochodu [wartość po okresie eksploatacji — red.]. Pozwala to na finansowanie jedynie rynkowej utraty wartości auta, a nie całej wartości samochodu. Efektem tego są niższe raty niż w kredycie klasycznym — zaznacza Adam Sakławski, brand manager w dziale rozwoju produktu i współpracy z importerem w Volkswagen Bank Polska. Jego zdaniem, AutoKredyt zalicza się do nowej kategorii produktów finansowych, która jest popularna w krajach Europy Zachodniej, np. Niemczech i Wielkiej Brytanii. Nowe rozwiązanie zostało opracowane dla grupy Volkswagen. Oferta będzie obejmowała kluczowe marki koncernu — z AutoKredytu mogą już korzystać klienci salonów Audi i Volkswagen Samochody Osobowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane